İSVİÇRE PINOT NOIR ÜZÜMLERİNDEN GELEN SAĞLIK

 In Genel

Üzüm, oldukça sağlıklı bir besindir ve sağlık için faydaları uzmanlarca aşağıdaki gibi özetlenmektedir:

– Antioksidan gücü: Üzümdeki birçok polifenol grubu maddeler, vücutta hasar verici etkenlere karşı savaşan antioksidan etkisi gösterir.

– Kalbe etkisi: Polifenoller, HDL (iyi kolestrol) düzeylerini artırarak ve vücuttaki enflamasyon seviyelerini düşürerek kalp sağlığını destekleyebilmektedir.

– Diyabet: 2013’te ‘British Medical Journal’ dergisinde yayınlanan bir makaleye göre üzümün diyabeti önleyici etkisinin olduğu belirtildi.

– Sindirim: Üzümün lifli yapısından dolayı sindirime yardımcı olduğu bilinmektedir. Yüksek lifli bir diyet, hemoroid ve bağırsak rahatsızlıkları riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

– Uzun Yaşam: Üzümde bulunan resveratrol maddesi sağlıklı genlerin çalışmasını desteklemektedir.

– Bilişsel Zeka: Üzümün bilişsel zekanın gelişimine katkıda bulunduğu gösterilmiştir.

– Kanser: Üzüm ve üzümden üretilmiş ürünlerin kanser önleyici maddelerce zengin olduğu belirtilmektedir.

– Güçlü kemikler: Üzüm tüketiminin kemiklerin %30 daha güçlü olmasına katkı sağladığı belirtilmiştir.

 

PINOT NOIR ÜZÜMÜ

Fransa’da Burgundy’den gelen Pinot Noir üzümü, yüzyıllardır özel olarak yetiştirilen özel bir üzüm türüdür. Bu üzüm türü ismini çam kozalağına benzeyen şekli nedeniyle Fransızca olarak Pinot (çam), ve koyu renginden dolayı Noir (koyu, siyah) kelimelerinin birleşiminden almıştır.

İsviçre Pinot Noir üzümleri; yükseklik, serin ve kuru iklim ve kireçli topraklardan dolayı diğer üzümlere göre yüksek miktarda antioksidan madde içerirler.

 

İSVİÇRE’NİN ÖZEL ANTİOKSİDAN KOMPLEKSİ TÜRKİYE’DE PHARMABLACK ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİNDE

Eczanelerde bulabileceğiniz PharmaBlack Anti Damage Hasar Önleyici Şampuan ve PharmaBlack Hair Conditioner Saç Kremi, İsviçre Pinot Noir üzümlerinden biyoteknoloji yoluyla elde edilen doğal bir kompleks olan GSP-T bileşenini içermektedir.

Prosiyanidinler, güçlü antioksidanlardır ve yıpranmaya neden olan serbest radikallerle savaşırlar. GSP-T, prosiyanidini ve doğal E vitaminini birleştiren güçlü bir antioksidan kompleksidir.

Yapılan araştırmalar, GSP-T kompleksinin saçları günlük stres faktörlerine karşı üstün koruyucu başarısını ve boyalı saçlarda renk solmasını azalttığını göstermiştir. Siz de saçınızı beslemek, onarmak ve hasara karşı güçlendirmek istiyorsanız PharmaBlack saç bakım serisini eczacınıza danışabilirsiniz.

 

© 2018 PharmaBlack Biotechnologies

Kaynaklar:
https://www.livescience.com/54581-grapes-nutrition.html
https://mibellebiochemistry.com/products/gsp-t-for-hair/

Recent Posts
× Eczacınıza sorun..