PARİS’TE ÖDÜL ALAN GÜZELLİK BİLEŞENİ İLE TANIŞIN

 In Genel

Saç dökülmesine karşı üstün koruyucu özelliğe sahip, sadece eczanelerde satılan PharmaBlack Anti Hair Loss şampuan ve serum ürünlerinin patentli AnaGain™ içeriğinin 2014 yılında Paris’te yılın doğal bileşiği seçildiğini biliyor muydunuz?

Çeşitli faktörler normalden çok saç kaybına neden olabilir. Buna yaygın saç dökülmesi denir. Bitkisel etken maddeler, yaygın saç dökülmesinin tedavisinde destek görevi sağlayabilir. İsviçre Mibelle Biyokimya Araştırma Grubu, bezelye tomurcuklarından elde edilen özel bir ekstraktın saç büyümesindeki önemli rolünü keşfederek AnaGain™ isimli aktif kompleksi geliştirmiştir. Kapsamlı klinik testlerde, sadece üç aylık tedaviden sonra, önemli oranda kıl kökünün aktif büyüme evresinde olduğu kanıtlanmıştır. Bu sonuç, saç yoğunluğu üzerinde olumlu etkileri de gözler önüne sermektedir.

Organik bezelyelerden gelen filizler, bitkisel besinler açısından zengin oldukları için AnaGain™ kaynağı olarak seçilmiştir. Bu sağlıklı yaşam desteği fitokimyasallar, bitkiyi hastalık, hasar, patojenler, aşırı UV ve çevre kirliliğine yol açan maddelere karşı korur ve bitkinin kendini savunmasına yardımcı olur. Buna ek olarak, bu fitokimyasalların çoğunun insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Filizler, en yüksek seviyede bitkisel besin içeren bitki bölümleridir.

Organik bezelye filizlerinden elde edilen AnaGain™, saç büyümesini yeniden etkinleştirmek için dermal papilladaki spesifik sinyal moleküllerini uyarır. Bileşimi sayesinde AnaGain™, saç dökülmesi ile mücadelede başarılı ve sürdürülebilir bir yaklaşım önermektedir.

AnaGain™ içeren bir klinik çalışmada, anagen: telogen katsayısının (aktif saç foliküllerinin dejenere olanlara oranı), saç büyümesinde 3 ayda % 78’lik bir artışa karşılık gelen, 4’ten 7.2’ye yükseltilebilir olduğu gösterilmiştir. AnaGain™, bu yüzden dolgun ve daha kalın saçlara doğal ve sürdürülebilir katkıda bulunur.

PharmaBlack Anti Hair Loss şampuan ve serum, Anagain™ doğal kompleksinin yanı sıra saçı kopmalara ve kırılmalara karşı koruyan bitkisel keratin kaynağı Phytokeratin içermektedir.

PharmaBlack, sadece bir şampuan veya saç kremi değil, saç sağlığı demektir. Eczacınıza saç bakımınızla ilgili her konuyu danışabilir ve PharmaBlack ürünlerinin doğru kullanım detaylarını sorabilirsiniz. Saçınız değerlidir, bu nedenle de saçınız için en iyi ürünleri tercih etmeniz saçınızın ışıltısını, sağlıklı yumuşaklığını korumanıza yardımcı olacaktır.

 

© 2018 PharmaBlack Biotechnologies

 

Kaynaklar:
https://mibellebiochemistry.com/products/anagain
https://www.mibellegroup.com/index.php/en/news/news/advanced-ingredient-award-for-anagain

 

Recent Posts
× Eczacınıza sorun..