SAÇ DÖKÜLMESİ GENETİK MİDİR?  

 In Genel

SAÇ DÖKÜLMESİ GENETİK MİDİR?  

Saç dökülmesinin tıp dilindeki karşılığı alopesidir. Erkeklerde saç dökülmesi, androjenik alopesi veya genel saç dökülmesi olarak bilinir.  Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Genetik faktörlerin yanı sıra travmatik bir hasar, radyoterapi/kemoterapi, mantar enfeksiyonu veya demir eksikliği de saç kaybına neden olabilir.

Androjenik alopesi genellikle genetiktir ve saç büyümesinin düzenlenmesinden sorumlu olan androjen olarak bilinen erkek seks hormonu ile ilişkilidir.  Saçla ilgili 200’den fazla gen keşfedilmiştir.

Saçın kalitesi, dokusu, saç dökülme tipi ve hızı, saç kaybını yakından etkileyen faktörlerdir.  Genetik faktörlerin yanı sıra saç dökülmesini tetikleyen uyku ve beslenme bozuklukları, çevresel faktörler gibi birçok faktör mevcuttur.

Saç kaybı, bazen farketmeden de ilerleyebilir, bu nedenle dikkatli olmak ve erkenden önlem almak önem taşır. Saç kaybınız yüksek seviyedeyse dermatoloji uzmanına görünmenizde fayda vardır.

Genetik nedenlerin dışında altta yatan bir başka sebep olabilir.  Saç dökülmesine genetik olarak yatkınlığı olanlar da bu konuda bilimsel çalışmaların ışığında geliştirilmiş özel maddelere sahip saç bakım ürünlerinden faydalanabilirler.

PharmaBlack Anti Hair Loss Şampuan ve PharmaBlack Anti Hair Loss Serum AnaGain™ İçerir. Pharma Black Ürünleri her tip saça uygun olarak özel geliştirilmiş ürünlerdir.  2014’te Fransa’da yılın doğal bileşiği seçilen AnaGain™ kompleksini içeren ürünlerimiz sadece eczanelerde satılmaktadır.

PharmaBlack Anti Hair Loss şampuan ve PharmaBlack Anti Hair Loss Serum, dökülmelere karşı Anagain™ doğal kompleksinin yanı sıra saçı kopmalara ve kırılmalara karşı koruyan bitkisel keratin kaynağı Phytokeratin de içermektedir.

Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için eczacınıza danışın, PharmaBlack ile tanışın.

© 2018 PharmaBlack Biotechnologies

Kaynaklar:

http://www.essentialvitaminsforhairgrowth.com/is-there-a-solution-for-hereditary-hair-loss/

https://www.belgraviacentre.com/blog/does-male-pattern-baldness-really-skip-generations/

https://www.huffingtonpost.com/entry/does-male-baldness-skip-generations_us_5643d4c1e4b08cda34876ff1

 

Recent Posts
× Eczacınıza sorun..